Teenistus kaitseväes
Võta ühendust
- E-post:
vkinfo@kra.ee
Eesti merevägi kaitseb Eesti territoriaalset terviklikkust ja riiklikke huvisid merel. Mereväe peamine eesmärk on Eesti Vabariigi meresõjalise kaitsevõime tagamine.
Mereväelase teekond algab ajateenistusest mereväes või tegevteenistusega relvastusmaadi, sideoperaatori, motoristi, elektriku või koka ametikohal. Kusjuures varasem ajateenistuskogemus ei pea olema seotud just mereväega. Küll aga ootame Sinult vähemalt keskhariduse või erialase kutsehariduse olemasolu, suurepärast tervist ning probleemidevaba minevikku.
Mereväes on sport au sees ning meie teenistujad on alati valmis esindama oma väeliiki erinevatel spordivõistlustel. Sportimisvõimalused on laialdased: alates rühmatrennidest mereväebaasi jõusaalis, lõpetades erinevate spordiklubidega üle Eesti.
Kõik tegevteenistusse asujad peavad sooritama üldfüüsilise testi (ÜFT). Test koosneb kolmest harjutusest:
Kõikidelt aladelt on võimalik saavutada maksimaalselt 100 punkti.
Puhkepaus harjutuste sooritamise vahel on vähemalt 10 minutit ja harjutuste järjekorda ei tohi muuta. Testi edukaks läbimiseks tuleb igas harjutuses saada vähemalt 60 punkti ja kokku vähemalt 190 punkti. Oma tulemusi saad hinnata Eesti kaitseväe üldfüüsilise testi kalkulaatori abil.
Kaitseväe Akadeemias on võimalik õppida mereväe ohvitseriks. Õppeaeg mereväe põhikursusel koostöös Eesti Mereakadeemia ja mereväega kestab kolm aastat, võimaldades spetsialiseeruda taktika või tehnika erialale. Lõpetajad saavad rakenduskõrghariduse sõjaväelises juhtimises ja nooremleitnandi auastme. Pärast põhikursuse lõpetamist ootab Sind ees huvitav ja lõpetatud erialale vastav teenistuskoht mereväe laevadel navigatsiooniohvitserina või laevamehaanikuna.
Täiendava informatsiooni loe Kaitseväe Akadeemia koduleheküljelt!
Mereväe allohvitseride missioon on tagada meeskonna meresõjaline lahinguvalmidus. Tegemist on esimese tasandiga, kes lähtudes käskudest vastutab valmisoleku, ülesande täitmise, distsipliini ning moraali ja heaolu tagamise ning alalhoiu eest. Allohvitseri olemuslikud kohustused on olla oma tasandi otsustajad, tagada materjalide ning mehhanismide hooldus ja kasutusvalmidus. Vastavalt ülemate käskudele korraldada tegevusi ja teenistust, viies läbi väljaõpet ja treeninguid, valmistada ette madrused ülesannete täitmiseks ja merel tegutsemiseks. Järgida standardeid ning nõustada ohvitsere tehnilistes ja teenistuslikes küsimustes.
Suutlikkus teenistuseks allohvitserina põhineb teie isikuomadustel, teotahtel, väljaõppel ning kogemustel. Mereväe allohvitserid valmistatakse ette sõjaliselt ning kasvatus- ja juhtimisalaselt samadel alustel kogu kaitseväe allohvitseridega. Lisandub meresõjaline ja erialaspetsiifiline väljaõpe ning praktika mereväes. Mereväe nooremallohvitseri tasemeõppe baasosa läbitakse Kaitseväe struktuuriüksustes, väljaõpe kestab 12 nädalat ning läbimisel omistatav auaste on nooremmaat. Kõik, kes sisenevad mereväkke nooremseersandi auastmega, peavad läbima teenistuse alguses mereväe baaskursuse, mille õpe kestab kokku neli nädalat.
Vanemallohvitseri tasemeõpe, mis kestab 40 nädalat, läbitakse Kaitseväe Akadeemias. Läbimisel omistatav auaste on nooremveebel ning sellele järgnevad karjäärikursused on vanemallohvitseride keskastmekursus ja vanemstaabiallohvitseride kursus. Lisanduvad teenistuseks vajalikud erialased täiend- ja oskuskoolitused.
Mereväe laevastiku koosseisus olevasse tuukrigruppi kuuluvad miinituukrid, kelle peamine ülesanne on otsida, identifitseerida ning kahjutuks teha meremiine ja teisi veealuseid lõhkekehi. Mereväe miinituukreid kasutatakse peamiselt olemasolevate koordinaatidega lõhkekehade juurde sukeldumiseks ja nende kahjutuks tegemiseks. Õppuste raames praktiseeritakse ka kindlate otsingualade määramist, mida asutakse kontrollima ning lõhkekehadest puhastama.
Vaata videost mida tähendab miinituukri ametikoht!
Tuukrite peamised tööülesanded:
Vaata kuidas Jüri ja Robert, telesaatest “Õhtu!” said tuukrikatsetel hakkama!
Leia Eesti Merevägi sotsiaalmeediast:
Miinisadama tn 3/4, 10402 Tallinn
Tel 717 7000
E-post teenistusmerevaes@mil.ee