Teenistus kaitseväes
Võta ühendust
- E-post:
- vkinfo@kra.ee
Tegevteenistusse võib võtta isiku, kes:
Tegevteenistusse ei võeta isikut, kes:
Tegevväelase teenistusalased piirangud:
Tegevväelase haridustaseme ja kvalifikatsiooni nõuded: Sõjaväelise auastmega ametikoha eeldus on ettenähtud hariduse ja sõjaväelise väljaõppe olemasolu. Sõjaväelise auastmega ametikohad on Kaitseväes ja Kaitseliidus. Sõjaväelise auastmega ametikohale ettenähtud erialase hariduse nõuded kehtestab Kaitseväe juhataja. Sõjaväelise auastmega ametikohad jagunevad:
Rahuaja ametikohale võib nimetada tegevväelase, kellel on ametikohal nõutav:
Sõjaväelise auastmega ametikoht on kaitseväeteenistuses oleva isiku ametikoht, millele nimetamise eeldus on ettenähtud hariduse ja sõjaväelise väljaõppe olemasolu, kui käesolevas seaduses ei ole sätestatud teisiti. Sõjaväelise auastmega ametikohad on Kaitseväes ja Kaitseliidus. Sõjaväelise auastmega ametikohale ettenähtud erialase hariduse nõuded kehtestab Kaitseväe juhataja, kui kaitseväeteenistuse seaduses pole sätestatud teisiti. Ohvitseril peab olema vähemalt kõrgharidus või Põhja-Atlandi Lepingu Organisatsiooni (NATO) või Euroopa Liidu (EL) liikmesriigi sõjaväelises õppeasutuses omandatud ja nimetatud ühenduse liikmesriikides ohvitseri auastme andmisel nõutav haridus.
Allohvitseril peab olema vähemalt keskharidus ja sõduril vähemalt põhiharidus.
Alates 01.01.2020 on tegevväelase piirvanuseks riikliku pensionikindlustuse seaduse §-s 7 sätestatud vanaduspensioniiga.
Lisaks kaitseväeteenistuse seadusele võivad kaitseväe struktuuriüksused/asutused kehtestada kandidaatidele täiendavaid nõudmisi erialaoskuste ja isikuomaduste osas. Täiendavad nõudmised on välja toodud konkursi kuulutuses.
Kui kandidaat ei vasta kaitseväeteenistuse seaduses sätestatud tegevteenistuse nõuetele, siis teavitatakse teda e-kirja või telefoni teel.